onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Pod koniec maja obozy Manuela Charra (31-4, 17 KO) i Trevora Bryana (20-0, 14 KO) osiągnęły porozumienie w sprawie organizacji walki o regularny pas mistrzowski WBA wagi ciężkiej. Daty pojedynku, ani lokalizacji wciąż jednak nie ustalono.

Przetarg mający wyłonić organizatora walki pomiędzy Niemcem i Amerykaninem był zaplanowany na 28 maja. Federacja WBA ustaliła, że minimalna kwota, z którą można przystąpić do przetargu wynosiła milion dolarów. Wydawało się, że przekracza to potencjał finansowy pojedynku, który nie budzi wielkiego zainteresowania wśród fanów szermierki na pięści. 

Promotorzy pięściarzy porozumieli się bez konkursu ofert, ale po ponad trzech miesiącach nadal nie wiadomo, kiedy do walki faktycznie dojdzie. Charr będzie w tym pojedynku bronił wywalczonego w listopadzie 2017 roku tytułu. Bryan posiada tymczasową wersję pasa WBA. Amerykanin dzierży to trofeum od sierpnia ubiegłego roku.

Super czempionem i pełnoprawnym mistrzem świata WBA w wadze ciężkiej jest Andy Ruiz Jr. Zwycięzca walki Charr - Bryan w przyszłości prawdopodobnie zostanie wyznaczony jako obowiązkowy rywal dla Meksykanina, jeśli ten utrzyma swoje tytuły po rewanżowym starciu z Anthonym Joshuą.