onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) oficjalnie potwierdził w mediach społecznościowych, że 7 grudnia przystąpi do rewanżu z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO) na gali w Arabii Saudyjskiej. Meksykanin oraz jego promotorzy otrzymali kilka dni temu pozew sądowy od Eddiego Hearna.

Szef grupy Matchroom chciał uzyskać prawny nakaz stoczenia przez Ruiza drugiego pojedynku z Joshuą, jednak wtedy rozmowy przyśpieszyły. Ruiz szybko podpisał porozumienie dotyczące rewanżu, a pozew został przez ekipę Hearna wycofany.

29-letni Ruiz, który w czerwcu sensacyjnie znokautował Joshuę, odbierając mu tytuły mistrza świata WBA, WBO i IBF, zgodził się w kontrakcie na pierwszą walkę na obowiązkowy rewanż. Meksykanin zaakceptował również z góry ustalone warunki finansowe drugiej walki oraz fakt, że to Hearn wybierze datę oraz miejsce pojedynku.

W ostatnich tygodniach Ruiz próbował negocjować i domagał się walki na terenie Stanów Zjednoczonych, jednak z góry skazany był na porażkę. Na początku września pięściarze spotkają się na serii konferencji prasowych, które rozpoczną promocję grudniowej gali.