onet.pl sport

ARTV Chicago

Przegląd Sportowy

Patronat medialny

W sobotę na gali w Londynie kolejny zawodowy pojedynek stoczy Daniel Dubois (12-0, 11 KO). Zmierzający w kierunku czołówki wagi ciężkiej 22-latek zmierzy się z Ebenezerem Tettehem (19-0, 16 KO), ale ma już plan na kolejnych rywali.

Anglik w kolejnym ringowym występie chciałby zmierzyć z Joe Joycem (10-0, 9 KO) lub Otto Wallinem (20-1, 13 KO), niedawnym rywalem Tysona Fury'ego. Stawką tego pierwszego pojedynku mógłby być wakujący tytuł mistrza Europy.

Wallin w połowie września przegrał na punkty z Furym i chociaż poniósł pierwszą porażkę na zawodowych ringach, to zaprezentował się powyżej oczekiwań. Szwed spowodował nawet poważne rozcięcie nad prawym okiem Anglika, które groziło przerwaniem walki i sprawiło, że pięściarz ze Skandynawii był o krok od sprawienia sensacji.