onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Znalezione obrazy dla zapytania usyk ringpolska.pl

W sobotę pojedynkiem na gali DAZN w Chicago w królewskiej dywizji zadebiutuje były król kategorii junior ciężkiej Oleksandr Usyk (16-0, 12 KO). W opinii Davida Haye'a Ukrainiec po przejściu do nowej wagi nie powinien budować zbyt dużej muskulatury i postawić na swoje naturalne atuty, które zapewniały mu sukcesy do tej pory.

- Usyk powinien zachować swoją szybkość, on nie może za dużo przypakować, wystarczy, że nie będzie robił wagi. Będzie wtedy najlepszą wersją siebie - ocenił "Hayemaker" w rozmowie ze Sky Sports. - Ja nie budowałem masy mięśniowej. Z Maccarinellim ważyłem 200 funtów, a z Kliczką 210. Różnica między 2008 i 2011 wyniosła tylko 10 funtów.

- Wszystko powyżej 100 kilogramów może się odbić niekorzystnie na szybkości Usyka, jego timingu, rytmie walki i wyczuciu dystansu. A on nie może sobie pozwolić na utratę tych atrybutów. Usyk musi być szybki i trafiać mocno, ale w tym celu nie może przybierać na wadze, powinien pozostać zwinny i mały. Większy ciężki może ci zrobić większą krzywdę, tylko jeśli uda mu się trafić. Jeśli nie, to siła nie robi różnicy - dodał Haye, który sam dobrze sobie radził po przejściu z kategorii criuser do ciężkiej.

Rywalem Oleksandra Usyka na gali w Chicago miał być Tyrone Spong, który jednak został złapany na stosowaniu klomifenu. Nazwisko nowego oponenta Ukraińca zostanie podane wkrótce.