Aleksander Powietkin (35-2-1, 24 KO) zremisował z Michaelem Hunterem (18-1-1, 12 KO) w walce poprzedzającej walkę wieczoru galę w Rijadzie. Po dwunastu rundach sędziowie punktowali 115-113 dla Rosjanina, 115-113 dla Amerykanina i 114-114.

Walka nie była porywającym widowiskiem. Lepiej pojedynek rozpoczął Hunter, który w pierwszych minutach kilka razy zaskoczył rywala swoją szybkością oraz agresją, ale rywalizacja od trzeciego starcia stała się wyrównana.

W piątej rundzie Powietkin bliski był posłania na deski Huntera po celnym lewym sierpowym. Amerykanin był pięściarzem aktywniejszym, ale to Powietkin bił mocniej. Druga połowa walki nie przyniosła wielkich emocji, obaj pięściarze byli zmęczeni i polowali na pojedyncze ciosy.

Po dwunastu rundach sędziowie wypunktowali remis. Pojedynek według oficjalnych informacji był eliminatorem do tytułu mistrzowskiego WBA wagi ciężkiej. Nie ma jednak pewności czy chodziło o pas super czempiona, regularnego mistrza czy tytuł tymczasowy.