onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Choć Eddie Hearn od kilku tygodni mówi o możliwej walce Oleksandra Usyka (17-0, 13 KO) z Dereckiem Chisorą (32-9, 23 KO) o wakujący (lub tymczasowy) pas WBO wagi ciężkiej. W opinii innego drugiego współpromotora Ukraińca - Aleksandra Krasiuka - taki scenariusz należy jednak wykluczyć, ze względu na zbyt niską pozycję Brytyjczyka w rankingu World Boxing Organization (#9).

- Chisora nie może boksować o tytuł - stwierdził Krasiuk w rozmowie ze Sky Sports. - Jeśli okaże się, że as WBO będzie wolny, to Usyk będzie z tego powody bardzo szczęśliwy. Najwyżej notowanym challengerem WBO jest teraz Joseph Parker.

Mistrzowskie trofeum federacji WBO aktualnie należy do Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO), który jednak być może niebawem będzie zmuszony się go zrzec, wybierając obowiązkową obronę z pretendentem IBF Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO).

Wstępny termin konfrontacji Usyka z Chisorą to 28 marca i póki co koliduje on z planowaną na ten sam dzień walką Gołowkin - Szeremeta (również gala DAZN Eddiego Hearna). Tymczasem kolejny pojedynek Parkera zapowiadany jest na 29 lutego w Teksasie.