Patronat medialny


 


Jarrell Miller - Bogdan Dinu na żywo TVP Sport

Za sprawą kolejnej wpadki dopingowej Jarrell Miller (23-0-1, 21 KO) znów stał się głównym tematem dyskusji kibiców boksu. Sam pięściarz zapewnia co prawda, że nigdy nie sięgał  po zakazane substancje świadomie, jednak wyniki kontroli skłaniają do zupełnie innych wniosków. Na niekorzyść nowojorczyka przemawia również jego długa absencja w rankingu federacji WBC spowodowana odmową uczestnictwa w programie antydopingowym Clean Boxing Program (CBP). 

O tym, jak doszło do wykreślenia "Big Baby" z listy pretendentów World Boxing Council, opowiedział w rozmowie ze Sky Sports Mauricio Sulaiman. 

- Gdy Miller po raz pierwszy pojawił się w naszym rankingu, wysłaliśmy mu dokumenty [zgłoszeniowe CBP]. Miał na ich wypełnienie trzy miesiące. Nie zrobił tego. Potem tłumaczył się, że dokumentów nie dostał, więc zadzwoniłem do niego i wysłałem papiery ponownie. Nie wypełnił ich po raz drugi - wówczas musieliśmy go usunąć z rankingu na trzy lata - wyjaśnił szef federacji.

Po odkryciu w piątek organizmie Jarrella Millera śladów stosowania endurobolu, bokser został czasowo zawieszony przez Komisję Sportową Stanu Nevada, która aktualnie analizuje sprawę.