onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Mistrzowie na DVD - zamów film w przedsprzeaży

49 dolarów i 99 centów zapłacić będą musieli kibice w Stanach Zjednoczonych za dostęp w systemie PPV do transmisji z zaplanowanej na 12 września gali boksu, której główną atrakcją będzie pojedynek dwóch emerytowanych pięściarskich legend - Mike'a Tysona i Roya Jonesa Jr. 

54-letni Tyson i 3 lata młodszy Jones Jr zmierzą się w walce zakontraktowanej na dystansie ośmiu rund. Starcie będzie miało charakter pokazowy, pięściarze nie będą mieli na głowach kasków, ale zaboksują w większych niż w przypadku pojedynków oficjalnych 12-uncjowych rękawicach. 

Na razie nie wiadomo, jakie atrakcje poza głównym wydarzeniem wieczoru zostaną zaserwowane fanom za blisko 50 dolarów, ale nieoficjalnie mówi się o konfrontacji Youtubera Jake'a Paula z byłą gwiazdą koszykarskiej ligi NBA Natem Robinsonem.

Środowisko bokserskie do zapowiadanej na wrzesień imprezy podchodzi póki co dość sceptycznie - w ankiecie opublikowanej przez The Athletic na pytanie "czy zdecydujesz się na wykupienie PPV z gali Tyson - RJJ?" twierdząco odpowiedziało tylko 19% uczestników sondy. Warto także wspomnieć, że na 12 września wstępnie planowany jest kolejny występ największej gwiazdy światowego boksu - Saula "Canelo" Alvareza (53-1-2, 36 KO), który dla subskrybentów platformy DAZN dostępny będzie bez dodatkowych opłat w ramach abonamentu.