onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Andy Ruiz Jr (33-2, 22 KO) marzy o odzyskaniu mistrzowskich pasów kategorii ciężkiej. 30-letni Meksykanin, który w grudniu przegrał rewanżową walkę z Anthonym Joshuą, ostro wziął się za zrzucanie nadwagi i pod wodzą nowego trenera Eddy'ego Reynoso zmów chce znaleźć się na szczycie królewskiej dywizji. 

Ruiz w rozmowie z ESNEWS zdradził, że powróci na ring jeszcze w tym roku i zadeklarował, że chętnie zmierzy się z tymczasowym czempionem WBC Dillianem Whytem (27-1 18 KO).

- Chciałbym zawalczyć z Whytem i uciszyć go raz na zawsze - powiedział meksykański "Niszczyciel". - To byłaby świetna walka, czy w Stanach czy w Wielkiej Brytanii. Czuję teraz, że mogę pokonać każdego!

- Chciałbym trzeciej walki z Joshuą, mogę boksować z Wilderem czy Tysonem Furym. Wcześniej też nikt nie dawał mi szans na mistrzostwo, patrząc na to, jak wyglądam. Teraz chcę wrócić i prowadzić się jak należy! - dodał Ruiz, który, oceniając po publikowanych w mediach społecznościowych nagraniach, zdążył już pozbyć się wielu zbędnych kilogramów.