Patronat medialny


 


7 listopada na gali Premier Boxing Champions w Los Angeles dojdzie do walki Andy'ego Ruiza Jr (33-1, 22 KO) z Chrisem Arreolą (38-6-1, 33 KO). Pięściarze zgodzili się na pojedynek, którego data wkrótce ma zostać oficjalnie potwierdzona - poinformował Mike Coppinger, dziennikarz "The Athletic".

Przymiarki do zakontraktowania takiego zestawienia były czynione już od kilku miesięcy. Dla Ruiza będzie to pierwszy ringowy występ od ubiegłorocznej porażki z Anthonym Joshuą.

Były mistrz świata kategorii ciężkiej federacji WBA, WBO i IBF będzie przygotowywał się do tej walki z Eddym Reynoso. Meksykański szkoleniowiec, znany przede wszystkim ze współpracy z Saulem "Canelo" Alvarezem, w roli szkoleniowca "Destroyera" zastąpił niedawno Manny'ego Roblesa. Arreola w swoim ostatnim pojedynku przegrał na punkty z Adamem Kownackim.

Podczas tej samej gali na ring wróci także Luis Ortiz (31-2, 26 KO), który zmierzy się ze Scottem Alexandrem (16-3-2, 8 KO). 41-letni Kubańczyk wróci w ten sposób na ring po ubiegłorocznej porażce z Deontayem Wilderem.