Patronat medialny


 


Obóz Kubrata Pulewa (28-1, 14 KO) traci cierpliwość i domaga się oficjalnego potwierdzenia terminu walki z Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO). Pojedynek ma odbyć się 12 grudnia w Londynie, jednak data tej konfrontacji była już kilkukrotnie przekładana.

Iwajło Gocew, menadżer pięściarza z Bułgarii, obawia się, że promująca Brytyjczyka grupa Matchroom Boxing będzie chciała wycofać się z organizacji tej walki. Jednocześnie Goce zapowiada, że w przypadku takiego scenariusza, złoży przeciwko Eddiemu Hearnowi pozew w sądzie.

Kontrakt na walkę został podpisany przez pięściarzy i przesłany do federacji IBF, która wyznaczyła Pulewa jako oficjalnego pretendenta do pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej. Joshua poza tytułem International Boxing Federation, posiada również pasy organizacji WBA oraz WBO.

Podczas tej samej gali ma także dojść do walki o wakujący pas WBO wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim i Lawrencem Okoliem. Polak w przypadku zwycięstwa po raz trzeci w karierze sięgnie po zawodowe mistrzostwo świata.