Patronat medialny


 


Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje na temat zmiany terminu rewanżowego pojedynku Dilliana Whyte'a (27-2, 18 KO) z Aleksandrem Powietkinem (36-2-1, 25 KO).

Walka ostatecznie odbędzie się nie 6 marca w Londynie a 27 marca na Gibraltarze. Gala anonsowana będzie jako "Rumble on The Rock".

Stawką drugiego starcia Whyte'a i Powietkina będą pasy WBC Diamond i WBC Interim kategorii ciężkiej. Pierwszą walkę przez nokaut wygrał Rosjanin.

Add a comment

Dillian Whyte (27-2, 18 KO) nie może doczekać się rewanżu z Aleksandrem Powietkinem (36-2-1, 25 KO). Brytyjczyk pała żądzą rewanżu za porażkę z sierpnia ubiegłego roku i zapowiada, że 6 marca ukarze "Saszę" za dwukrotne przekładanie (z powodu koronawirusa) starcia rewanżowego.

- Chcę po prostu wyjść do ringu i rozwalić mu twarz! - mówi "The Body Snatcher". - Cieszę się, że nie będzie już mógł nigdzie się przede mną schować. Zmarnował mój czas, dwa razy szykowałem się do walki, a on się wycofywał w ostatniej chwili. 

- Powietkin udaje świętoszka, udaje skromnisia, ale wygaduje bzdury. Nie będę tego wysłuchiwał z uśmiechem na twarzy! - deklaruje Whyte i dodaje: - Mam za sobą świetny obóz, wyjdę między liny wkurzony. Powietkin dostanie lanie, zrobię mu krzywdę. Pokażę mu, że nie potrzebowałem żadnego dodatkowego czas na dojście do siebie po nokaucie!

Add a comment

Eddie Hearn poinformował, że ostatecznie 6 marca dojdzie do rewanżowego starcia Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO) z Dillianem Whytem (27-2, 18 KO).

Pierwotnie rewanż za pierwszą walką, zakończoną zwycięstwem Powietkina przez nokaut, planowano na 30 stycznia. Później mówiło się o 20 marca. 

Oficjalne ogłoszenie daty i miejsca gali Powietkin - Whyte, jak i pozostałych imprez Matchroom Boxing przewidzianych na luty, marzec i kwiecień, nastąpić ma w piątkowy wieczór. 

Add a comment

Aleksander Powietkin (36-2-1, 25 KO) rozpoczął obóz kondycyjny w położonym nad morzem Czarnym Gelendżyku - to pierwszy etap przygotowań "Saszy" do rewanżowego pojedynku z Dillianem Whytem (27-2, 18 KO).

Powetkin i Whyte po raz pierwszy spotkali się między linami w sierpniu - wówczas Rosjanin znokautował faworyzowanego "The Body Snatchera", odbierając mu pas WBC Interim wagi ciężkiej.

Rewanż odbyć miał się 21 listopada, jednak Powietkin zachorował na Covid-19 i walkę odwołano. Ogłoszenie nowej daty starcia (prawdopodobnie 20 marca) nastąpić ma w najbliższych dniach. Jest bardzo możliwe, że na undercardzie gali z udziałem Powietkina i Whyte'a rękawice w boju o pas WBO kategorii junior ciężkiej skrzyżują Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) i Lawrence Okolie (15-0, 12 KO).

Add a comment

Aleksander Powietkin (36-2-1, 25 KO) nie chce szerzej komentować słów Dilliana Whyte'a (27-2, 18 KO), który stwierdził, że Rosjanin w rzeczywistości nie przechodził koronawirusa i planowaną na 21 listopada walkę rewanżową przełożył z innych powodów.

- To tyko jego domysły, ale to tylko dla niego lepiej [że rewanż przesunięto]. Po takim ciężkim nokaucie ma więcej czasu na odpoczynek. Mam całą dokumentację lekarską, więc jak to może być fikcją? On lubi dużo gadać, ale ja podpisałem kontrakt na rewanż i chcę się z nim znów spotkać w ringu - powiedział Powietkin.

Ostatnio w kontekście nowej daty walki Whyte'a z Powietkinem mówiło się o 20 marca, jednak wobec znacznego wzrostu liczby zachorowań na koronawirusa w Wielkiej Brytanii i związanym z nim czasowym odwołaniem gal boksu termin ten stanął pod znakiem zapytania.

Add a comment

Aleksander Powietkin (36-2-1, 25 KO) szykuje się do rewanżowego pojedynku z Dillianem Whytem (27-2, 18 KO). Rosjanin powrócił już do lekkich treningów po przebyciu koronawirusa i być może będzie gotowy skrzyżować rękawice z "The Body Snatcherem" wczesną wiosną.

- Teraz wszystko jest w porządku. Zacząłem już biegać, skakać na skakance i zadawać ciosy. Muszę szybko odzyskać formę - mówi cytowany przez Tass "Sasza", który wyniku choroby stracił nieco na wadze: - To było 3-3,5 kg. Raczej nie więcej. Nie schudłem aż tak dużo - ocenia Powietkin.  

Pierwsza walka Aleksandra Powietkina z Dillianem Whytem zakończyła się wygraną Rosjanina przez nokaut. Stawką pojedynku były pasy WBC Diamond i WBC Interim wagi ciężkiej.

Add a comment

Andriej Riabinski potwierdził wcześniejsze doniesienia, że Aleksander Powietkin (36-2-1, 25 KO) nie będzie gotów, by 30 stycznie stanąć do rewanżowego pojedynku z Dillianem Whytem (27-2, 18 KO). Rosjanin wciąż odzyskuje siły po chorobie wywołanej przez koronawirusa.

- Aleksander jest już zdrowy, ale musi dojść do siebie, odpoczywając w domu, a dopiero potem powoli powrócić do treningów - wyjaśnił promotor Powietkina. - Prawda jest taka, że on bardzo ciężko przeszedł koronawrusa.  

- Po wszystkim przeszedł jeszcze badania, które wskazały na konieczność dłuższego odpoczynku. Termin walki z Whytem zależy od stanu zdrowia Aleksandra, ale myślę, że ten pojedynek mógłby się odbyć późną zimą lub wczesną wiosną. Na pewno nie będzie to jednak 30 stycznia - dodał Riabinski.

Add a comment

Aleksander Powietkin (36-2-1, 25 KO) wrócił już do treningów po przerwie spowodowanej koronawirusem, ale nie ma póki co pewności, czy będzie gotów, by 30 stycznia zmierzyć się w rewanżowym pojedynku z Dillianem Whytem (27-2, 18 KO).

- Aleksander czuje się dobrze i powoli wchodzi w proces treningowy, jednak nie jest jeszcze w pełni formy. Wkrótce podejmiemy decyzję, czy będzie mógł zmierzyć się z Whytem pod koniec stycznia. Ocenimy, czy zdąży do tego czasu z przygotowaniami - poinformował cytowany przez boxingscene.com promotor "Saszy" Andriej Rabinski. 

Do rewanżu Powietkina z Whytem pierwotnie dojść miało 21 listopada. Pierwsza walka pięściarzy, której stawką były pasy WBC Interim i WBC Diamond wagi ciężkiej, zakończyła się zwycięstwem przez nokaut Rosjanina.

Add a comment

Dillian Whyte (27-2, 18 KO) nie wierzy, że prawdziwym powodem wycofania się Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO) z rewanżu planowanego na 21 listopada było zakażenie koronawirusem. 

- Osobiście nie sądzę, by chodziło o Covid. Myślę, że po prostu potrzebował więcej czasu na dojście do siebie, bo mocno oberwał w pierwszej walce. Teraz wziął sobie trochę wolnego - stwierdził "The Body Snatcher" w rozmowie ze Sky Sport. 

Według informacji promotora Powietkina Andrieja Riabinskiego Rosjanin ostatnie dni spędził w szpitalu. Aktualnie jest już w domu, ale z powrotem do treningów musi się wstrzymać 2-3 tygodni i nie wiadomo, czy będzie gotów do walki z Whytem 30 stycznia (nowy roboczy termin rewanżu).

Pierwszy pojedynek Powetkina z Whytem zakończył się zwycięstwem "Saszy" przez nokaut. Stawką boju były pasy WBC Interim i WBC Diamond wagi ciężkiej.

Add a comment

Powietkin - Wilder: Riabiński otwarty na USA, jak przetarg - Rosja

Aleksander Powietkin (36-2-1, 25 KO) opuścił szpital, w którym był leczony po zarażeniu się koronawirusem - poinformował World Boxing News Andriej Rabinski.

- Sasza dziś został wypisany i teraz leczy się w domu - zdradził promotor pięściarza. - Lekarze oceniają jego stan jako stabilny. Czuje się dobrze, ale zdecydowanie potrzebuje czasu, by w pełni dojść do siebie.

- Sasza do treningów nie wróci szybciej niż za 2-3 tygodnie - doprecyzował Rabinski.

Aleksander Powietkin 21 listopada miał zmierzyć się w Londynie w rewanżowym pojedynku z Dillianem Whytem (27-2, 18 KO). Roboczy nowy termin walki to 30 stycznia.

Add a comment

Promotor Andriej Rabinski uspokaja, że stan zdrowia zarażonego koronawirusem Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO), który wczoraj zmuszony był wycofać się z zaplanowanej na 21 listopada rewanżowej walki z Dillianem Whytem (27-2, 18 KO), jest w miarę dobry. 

- Wszystkie niezbędne kroki zostały podjęte, była jeszcze jedna osoba zarażona w ekipie, teraz Powietkin i wszyscy pozostali są izolowani - poinformował opiekun Rosjanina. - Aleksander wraca do zdrowia w klinice w Moskwie. Rewanż na pewno dojdzie do skutku w 2021 roku. 

- Wszystko jest w porządku. Zdrowiu Powietkina nic nie zagraża. Aleksander znajduje się w dobrym szpitalu, ma tylko gorączkę, nic krytycznego. Sam Aleksander na razie niczego komentował nie będzie, teraz skupia się na powrocie do zdrowia - wyjaśnił Rabinski.

Nowa robocza data drugiego starcia Whyte - Powietkin to styczeń 2021. Listopadowa gala Matchroom Boxing po wycofaniu się Powietkina nie została odwołana. Nie wiadomo natomiast, czy wystąpi na niej Whyte.

Add a comment

Powietkin - Wilder: Riabiński otwarty na USA, jak przetarg - Rosja

21 listopada Aleksander Powietkin (36-2-1, 25 KO) stanie do rewanżowej walki z Dillianem Whytem (27-2, 18 KO). Andriej Rabinski przekonuje, że jego pięściarz będzie świetnej dyspozycji. 

- Przekazałem Aleksadrowi, że musi szykować się z całych sił na ten rewanż - mówi cytowany przez boxingscen.com promotor 41-letniego Rosjanina. - Obiecał mi, że da z siebie wszystko i wyjdzie o ringu tak mocny jak za pierwszym razem. 

- On teraz nie musi już pracować nad obroną, za późno jest tutaj na jakieś zmiany, w temacie techniki wszystko jest jak trzeba, w końcu jest mistrzem olimpijskim. Musi się tylko przyłożyć do przygotowania fizycznego. Musi być gotów na dwanaście rund - ocenia Rabinski. 

W pierwszym pojedynku, do którego doszło w sierpniu, Powiektin znokautował Whyte'a, jednak w drodze po zwycięstwo sam musiał podnosić się  desek.

Add a comment

Dillian Whyte (27-2, 18 KO) jest przekonany, że ciężki nokaut, jaki zafundował mu w sierpniu Aleksander Powietkin (36-2-1, 25 KO), był tylko wypadkiem przy pracy i 21 listopada zrewanżuje się Rosjaninowi. 

- Taki już jest boks - tłumaczy swoją porażkę "The Body Snatcher". - Możesz wygrywać przez jedenaście i pół rundy, a potem zostajesz znokautowany 10 sekund przed końcem walki. 

- Szacunek dla Powietkina, wygrał uczciwie, zadał mocny cios i trafił, cóż więcej mogę powiedzieć? Teraz pozostaje mi ostro trenować i zrobić to jak należy. Wierzę, że wygrywam z Powietkiem 9 na 10 walk! - dodaje Whyte, który przegrywając z "Saszą" stracił status obowiązkowego pretendenta do pasa WBC kategorii ciężkiej.

Add a comment

Powietkin - Wilder: Riabiński otwarty na USA, jak przetarg - Rosja

21 listopada Aleksander Powietkin (36-2-1, 25 KO) stanie do rewanżowej walki z Dillianem Whytem (27-2, 18 KO). Jeśli ponownie uda mu się pokonać Brytyjczyka, spróbuje "zapolować" na pas WBC wagi ciężkiej należący obecnie do Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO). 

- Taki właśnie jest nasz cel. Pojedynek o tytuł to wielkie wydarzenie w karierze każdego zawodnika, więc będziemy szukać walki w ramach obowiązkowej obrony WBC - deklaruje promotor Rosjanina Andriej Riabinski.

Statusem obowiązkowego pretendenta do pasa World Boxig Council od lipca ubiegłego roku cieszył się Dillian Whyte. Aleksander Powietkin, choć pokonał w sierpniu Brytyjczyka, nie przejął "z automatu" jego pozycji. Według szefa WBC Mauricio Sulaimana mistrz królewskiej dywizji jego federacji - ktokolwiek nim będzie po dopełnieniu trylogii Fury - Wilder - po porażce Whyte'a póki co obowiązkowymi obronami martwić się nie musi i może śmiało myśleć o unifikacji z czempionem WBA, WBO i IBF Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO). 

Add a comment

21 listopada w Londynie w rewanżowej walce pas WBC Interim wagi ciężkiej po raz drugi skrzyżują rękawice Aleksander Powietkin (36-2-1, 25 KO) i Dillian Whyte (27-2, 18 KO). Pierwszy pojedynek zakończył się zwycięstwem Rosjanina, który tym samym pozbawił Whyte'a statusu obowiązkowego challengera World Boxing Council. Eddie Hearn stoi a stanowisku, że jeśli "The Body Snatcher" zrewanżuje się swojemu pogromcy, to odzyska utraconą kilka tygodni temu pozycję.

- Powietkin jest teraz obligatoryjnym pretendentem dla Fury'ego i będzie nim także zwycięzca tego rewanżu. To tylko kwestia tego, kiedy dostanie walkę o pas. Whyte już miał ustaloną datę [pierwsza połowa 2021 roku - red.] i jeśli teraz wygra z Powietkinem, będziemy naciskać, by została ona przywrócona. Zobaczymy, czy nam się to uda - powiedział szef Matchroom Boxing Sky Sports. 

Jeśli wierzyć ostatnim deklaracjom szef WBC Mauricio Sulaimana, plan Hearna ma jednak małe szanse na pełne powodzenie. Sulaiman tuż po pierwszym pojedynku Whyte'a z Poiwetkinem oświadczył bowiem, iż czempion wagi ciężkiej będzie miał na kolejną obowiązkową obronę rok, licząc od dnia mistrzowskiej walki Tyson Fury - Deontay Wilder.

Add a comment

Na jutro Eddie Hearn zapowiedział kilka komunikatów dotyczących swoich gal zaplanowanych na ostatni kwartał 2020 roku. 

Wśród anonsowanych pojedynków znaleźć się ma rewanżowe starcie o pas WBC Interim kategorii ciężkiej pomiędzy Aleksandrem Powietkinem (36-2-1, 25 KO) i Dillianem Whytem (27-2, 18 KO), do którego dojdzie - to jeszcze nieoficjalna informacja - 21 listopada.

Heran w najbliższych miesiącach organizować miał także m.in. walki Oleksandr Uysk - Dereck Chisora, Anthony Joshua - Kubrat Pulew i Lawrence Okolie - Krzysztof Głowacki (dwie ostatnie tego samego wieczoru).

Add a comment

Wiele wskazuje na to, że epidemia koronawirusa może znacząco odbić się na portfelach pięściarzy i grup bokserskich i nie chodzi tu wcale o brak czy ograniczoną liczbę publiki na galach. 

22 sierpnia odbyła się pierwsza duża gala po dłuższej przerwie pokazywana w Wielkiej Brytanii w systemie PPV. Jak się okazuje, świetnie zapowiadający się pojedynek o pas WBC Diamond wagi ciężkiej Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO) z Dillianem Whytem (27-2, 18 KO) wykupiło, wg wstępnych szacunków, od 177 do 222 tysięcy widzów.

Jeśli te dane się potwierdzą, będzie to zdecydowanie najsłabszy wynik wśród wszystkich dotychczasowych występów Whyte'a na PPV. Dla porównania walkę "The Body Snatchera" z Josephem Parkerem wykupiło 474 tysiące,  z Dereckiem Chisorą 438 tysięcy, zaś z Oscarem Rivasem 286 tysięcy fanów. 

Add a comment

W przyszłym tygodniu ukaże się oficjalna informacja na temat rewanżu Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO) z Dillianem Whytem (27-2, 18 KO)- poinformował promotor obu pięściarzy Eddie Hearn.

Pierwsza walka, której stawką był pas WBC Diamond kategorii ciężkiej, zakończyła się zwycięstwem przez nokaut Rosjanina. Pokonany "The Body Snatcher", który w wyniku porażki stracił status obowiązkowego pretendenta do tytuły mistrza świata, miał jednak w kontrakcie zagwarantowany pojedynek rewanżowy. 

Ostatnio pojawiły się doniesienia, że Powietkin i Whyte po raz drugi skrzyżują rękawice 14 lub 21 listopada w Londynie, czyli jeszcze przed planowanym najwcześniej na grudzień rewanżem Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO). Hearn nie ukrywa, że liczy, iż w razie zwycięstwa Whyte mógłby znów stać się obligatoryjnym rywalem dla lepszego z pary Fury - Wilder.

Add a comment

Dillian Whyte (27-2, 18 KO) rozpoczął już w Portugalii treningi do rewanżowego pojedynku z Aleksandrem Powietkinem (36-2-1, 25 KO). 

Brytyjczyk opublikował w sieci krótką migawkę z ćwiczenia na worku, dopisując: "Musiałem wyładować trochę energii, nie mogę się już doczekać treningów pełną parą!"

Pierwsza walka Whyte'a z Powietkinem zakończyła się wygraną przez nokaut Rosjanina. "The Body Snatcher" na wypadek porażki w boju, którego stawką był należący do niego pas WBC Interim królewskiej dywizji, zabezpieczył się jednak kontraktową klauzulą rewanżową. Do drugiej konfrontacji czołowych ciężkich globu dojdzie 14 lub 21 listopada w Londynie.

Add a comment

Eddie Hearn zdradził w rozmowie z IFL TV, że rewanżowy pojedynek Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO) z Dillianem Whytem (27-2, 18 KO) odbędzie się 14 lub 21 listopada w Londynie.

Podczas tej samej gali dojść ma także do innej konfrontacji w wadze ciężkiej, z udziałem Hughiego Fury'ego (24-3, 14 KO) i Davida Allena (15-5-2, 15 KO).

Powietkin i Whyte po raz pierwszy spotkali się w ringu 22 sierpnia. Walkę nieoczekiwanie wygrał Rosjanin, pozbawiając "The Body Snatchera" statusu obowiązkowego pretendenta do pasa WBC. Hearn, organizując błyskawiczny rewanż, liczy, że Whyte w razie zwycięstwa znów stanie się obligatoryjnym rywalem dla zwycięzcy starcia Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) vs Deotay Wilder (42-1-1, 41 KO), do którego dojdzie najwcześniej w grudniu.

Add a comment

Panel ekspercki telewizji ESPN zaktualizował ranking kategorii ciężkiej, uwzględniając zwycięstwo Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO) nad Dillianem Whytem (27-2, 18 KO).

Po efektownej wygranej przez nokaut 40-letni Rosjanin awansował na piątą pozycję. Whyte po porażce spadł na miejsce siódme.

Liderem listy ESPN jest czempion federacji WBC Tyson Fury (30-0-1, 21 KO), który wyprzedza mistrza WBO, WBA i IBF Anthony'ego Joshuę (23-1, 21 KO) i Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO).

Ranking wagi ciężkiej ESPN: 1. Tyson Fury, 2. Anthony Joshua, 3. Deontay Wilder, 4. Andy Ruiz Jr, 5. Aleksander Powietkin, 6. Joseph Parker, 7. Dillian Whyte, 8. Luis Ortiz, 9. Kubrat Pulew, 10. Oleksandr Usyk.

Add a comment

Powietkin - Wilder: Riabiński otwarty na USA, jak przetarg - Rosja

Promotor Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO) Andriej Riabinski nie spodziewa się, by sobotnie zwycięstwo jego zawodnika z obowiązkowym pretendentem do pasa WBC wagi ciężkiej Dillianem Whytem (27-2, 18 KO) okazało się przepustką do walki o mistrzostwo świata.

- Sytuacja się teraz trochę zmieniła, musimy ją jakoś rozwiązać. Ta cała sprawa z pozycją obowiązkowego challengera jest skomplikowana. Myślę, że rozciągnie się to teraz na rok albo i dwa lata - przewiduje szef grupy Mir Boksa, który już kilka dni temu zadeklarował, że "Sasza" - zgodnie z kontraktem - przystąpi niebawem do rewanżu z Whytem. 

- Rewanż w przypadku takich pojedynków to normalna sprawa - tłumaczy Andriej Rabinski, osobiście optujący za organizacją drugiej walki z "The Body Snatcherem" w Rosji.

Add a comment

Andriej Riabinski, promotor Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO), potwierdził w rozmowie z boxingscene.com, że rosyjski pięściarz da szansę zrewanżowania się Dillianowi Whyte'owi (27-2, 18 KO) za sobotnią porażkę. 

Powietkin w miniony weekend efektownie znokautował faworyzowanego Brytyjczyka, odbierając mu tytuł tymczasowego mistrza WBC wagi ciężkiej i zdobywając pas WBC Diamond. 

- Ekipa Whyte'a rzeczywiście ma w kontrakcie zapisane prawo do rewanżu, więc musimy z Dillianem zmierzyć się po raz drugi. Zaproponowano nam za to duże pieniądze, więc tak - celujemy teraz w rewanż z Dillianem Whytem, a potem w zwycięzcę starcia pomiędzy Tysonem Furym i Deontayem Wilderem - oznajmił Riabinski.

Na razie nie wiadomo, kiedy mogłoby dojść do drugiej konfrontacji Powietkina z Whytem. Tuż po pierwszej walce promotor Wyspiarza zaproponował w tym kontekście datę grudniową.

Add a comment