onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Złoty medalista olimpijski Anthony Joshua (15-0, 15 KO) w sobotę znokautował Dilliana Whyte'a, jednak nie przekonał do siebie wszystkich swoim występem. Peter Fury, trener nowego króla wagi ciężkiej twierdzi, że 26-letni Joshua nie jest jeszcze gotowy na walki na światowym poziomie.

- Joshua poradził sobie dobrze, ale boksował z jednowymiarowym rywalem. Whyte był pierwszym zawodnikiem, który postawił się w ringu i widzieliście co się działo - tłumaczy trener Tysona Fury'ego (25-0, 18 KO) w rozmowie z angielskim magazynem "Boxing News".

- Whyte zaczął trochę naciskać i pokazał, że prawdziwe umiejętności Joshuy nie pasują do jego wysokich pozycji w światowych rankingach. To jednak zrozumiałe, Joshua ma dopiero 15 walk i cały czas się uczy. Jestem pewien, że Eddie Hearn dobrze poprowadzi jego karierę, ale na pięściarzy ze światowej czołówki Joshua będzie gotowy najwcześniej za trzy lata - twierdzi Peter Fury.

W tym roku Anthony Joshua wygrywał pięciokrotnie na zawodowych ringach. Kolejny pojedynek Brytyjczyka planowany jest na 9 kwietnia.