Patronat medialny


 


Mick Hennessy, menadżer mistrza świata WBA i WBO wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (25-0, 19 KO), bez większych emocji podchodzi do planowanej na 9 kwietnia walki o pas IBF pomiędzy Anthonym Joshuą (15-0, 15 KO) i Charlesem Martinem (23-0-1, 21 KO). Hennessy deklaruje jednocześnie, że otwarty jest na konfrontację swojego podopiecznego z Joshuą. 

- Jeśli Joshua będzie dalej wygrywał z rywalami, których będą mu kontraktować, Tyson chętnie się z nim spotka, bo to byłaby wielka walka - powiedział menadżer olbrzyma z Wilmsow w rozmowie ze Sky Sports. - Tyson by tego chciał, ale powiedzmy sobie szczerze - Tyson jest na innym poziomie niż Joshua. Kompletnie innym.

- W mojej prywatnej opinii walka Joshuy z Martinem to nie jest pojedynek o mistrzostwo świata. Jest o tytuł, który nieuczciwie odebrano Tysonowi - dodał Hennessy.

Mistrzowskie trofeum International Boxing Federation należało poprzednio do Tysona Fury'ego. Wyspiarz stracił je jednak, gdy zobowiązany kontraktem do rewanżu z Władimirem Kliczką odmówił obrony z Wiaczesławem Głazkowem.