onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Ciekawe oświadczenie wydał Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy (16-0, 16 KO), który w sobotę sięgnął po pas IBF wagi ciężkiej, nokautując w drugiej rundzie Charlesa Martina. Szef Matchroom Sports oznajmił, że "AJ" pierwszą walkę w obronie tytułu stoczy być może... 9 lipca, czyli dokładnie tego samego dnia, na który zaplanowany jest w Manchesterze rewanż czempiona WBO i WBA królewskiej dywizji Tysona Fury'ego (25-0, 18 KO) z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO). 

- Planujemy coś prawdopodobnie na 9 lipca, być może na narodowym stadionie na Wembley, bądźcie gotowi - powiedział Hearn w rozmowie ze Sky Sports.

Brytyjski promotor był zachwycony występem swojego podopiecznego. - Ten facet to jeden z najskromniejszych sportowców, jakiego moglibyście spotkać. A to dopiero początek, jego ambicją jest unifikacja pasów - stwierdził Eddie Hearn. 

9 lipca jako data starcia Fury'ego z Kliczką został ogłoszony dwa dni temu przez trenera olbrzyma z Wilmslow Petera Fury'ego, jednak póki co nie ruszyła jeszcze oficjalnie promocja pojedynku i nie należy wykluczyć, że Hearn może pokrzyżować plany swoim rodakom i teamowi Kliczki.