Patronat medialny


 


Eddie Hearn bardzo szczegółowo i kompleksowo planuje karierę mistrza Anthony'ego Joshuy (16-0, 16 KO). Promotor świeżo upieczonego mistrza świata IBF wagi ciężkiej nie chce, by jego podopieczny był sportową atrakcją tylko na lokalnym rynku. 

Hearn jeszcze przed mistrzowskim starciem "AJ-a" z Charlesem Martinem rozpoczął negocjacje na temat wieloletniego kontraktu z amerykańskimi stacjami HBO i Showtime, a dziś zdradził w rozmowie ze Sky Sport, że w niedalekiej perspektywie czasowej chciałby zobaczyć Joshuę boksującego na chińskim stadionie narodowym, mogącym pomieścić ponad 90 tys. widzów. 

- Gdy planujesz karierę kogoś takiego jak Joshua, musisz myśleć przyszłościowo. Myślę, że za dwa lata wyprzedamy "Ptasie Gniazdo" w Chinach - powiedział Hearn. 

- Liczę, że Joshua będzie postacią globalnego formatu i dlatego powinniśmy mu zapewnić globalną ekspozycję. W zeszłym tygodniu byłem w Szanghaju i prowadziłem tam rozmowy. Ludzie od razu ekscytowali się na widok Joshuy nokautującego rywali - przyznał promotor czepiona IBF. 

Póki co Anthony'ego Joshuę czeka jednak walka z niepokonanym Dominikiem Breazealem (17-0, 15 KO), 25 czerwca w Londynie. Anglik zdaniem bukmacherów jest murowanym faworytem tego starcia.