onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

25 czerwca na gali w Londynie Anthony Joshua (16-0, 16 KO) stanie do pierwszej obrony pasa IBF wagi ciężkiej, krzyżując rękawice z Dominikiem Breazealem (17-0, 15 KO). Promotor Brytyjczyka Eddie Hearn ma jednak wobec swojego podopiecznego bardziej dalekosiężne plany. Jedną z opcji dla Joshuy na kolejne walki jest konfrontacja z dzierżącym obecnie pasy WBA i WBO Tysonem Furym (25-0, 18 KO). 

- Tyson ma pasy, więc zdecydowanie jest na celowniku, bo Anthony Joshua chce unifikacji - powiedział Hearn w rozmowie ze Sky Sports. - Myślę, że to jest pojedynek, który nas niebawem czeka. Fury na sto procent jest naszym celem. Musi tylko wygrać latem, a my 25 czerwca i możemy zacząć rozmawiać. 

- Ja już rozmawiałem o tym z Peterem Furym w ubiegłym tygodniu. To on rozporządza karierą Tysona i podejmuje wszelkie decyzje. Powiedział mi, że na sto procent chcą tej walki - dodał promotor Joshuy.

Tymczasem Tysona Fury'ego czeka 9 lipca bardzo trudne wyzwanie - olbrzym z Wilmslow na gali w Manchesterze stoczy rewanżowy bój z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO). Bukmacherzy większe szanse na zwycięstwo dają Ukraińcowi.