Patronat medialny


 


Szef sportu w telewizji Showtime Stephen Espinoza jest przekonany, że już w 2017 roku może dojść do walki unifikacyjnej w wadze ciężkiej pomiędzy czempionem IBF Anthonym Joshuą (16-0, 16 KO) i posiadaczem pasa WBC Deontayem Wilderem (36-0, 35 KO). 

- Wygląda na to, że ta walka może się odbyć w przyszłym roku, jeśli obaj będą dalej wygrywać - stwierdził Espinoza w rozmowie z portalem boxingscene.com. 

- Sądzę, że Joshua szuka wielkich nazwisk jak Fury, Haye, Wilder. Uważam więc, że on i jego promotor Eddie Hearn zadecydowali, że nadszedł już czas, by wejść na wyższy, elitarny poziom. Myślę, że za dwie walki Joshua będzie już rozglądał się za takimi pojedynkami [jak z Wilderem] - dodał dyrektor wykonawczy Showtime Sports.

Niepokonany na zawodowych ringach Anthony Joshua w kolejnym występie, 25 czerwca, skrzyżuje rękawice z Dominikiem Breazealem (17-0, 15 KO). Jeśli zwycięży, w następnym starcie prawdopodobnie skrzyżuje rękawice z Carlosem Takamem (33-2-1, 25 KO) lub Josephem Parkerem (18-0, 16 KO), którzy w sobotę zaboksują w eliminatorze IBF.