Patronat medialny


 


Pokonując w sobotę Carlosa Takama, Joseph Parker (19-0, 16 KO) zapewnił sobie miano oficjalnego challenegera IBF wagi ciężkiej i prawo do walki o pas z Anthonym Joshuą (16-1, 16 KO). Do pojedynku dojdzie prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

- To będzie ekscytujące, zmierzyć się z kimś takim jak Joshua - mówi niezwyciężony Nowozelandczyk o zbliżającej się mistrzowskiej próbie. - Z silnym i młodym pięściarzem, znajdującym się u szczytu możliwości i idącym w ringu do przodu. To będzie wspaniała wojna!

- Myślę, że to będzie świetna walka. On ma siłę i wspaniałe warunki, moje atuty to siła i szybkość. Każdy powinien obejrzeć ten pojedynek, bo to będzie ekscytujące widowisko. To będzie coś bardzo ekscytującego - zapowiada Parker. 

W oczekiwaniu na starcie z Joshuą Joseph Parker stoczy jeszcze przynajmniej jedną walkę - 21 lipca zaboksuje z Solomonem Haumono (24-2-2, 21 KO). Joshua 25 czerwca zmierzy się z Dominikiem Breazealem (17-0, 15 KO), a jeśli wygra, jesienią ma stoczyć jeszcze jeden pojedynek w dobrowolnej obronie tytułu.