onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

W kwietniu na Wyspach Brytyjskich dojdzie do walki mistrza świata IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO) z Władimirem Kliczko (64-4, 53 KO) - poinformował Eddie Hearn, promotor Brytyjczyka.
 
Szef grupy Matchroom zamierza zorganizować pojedynek Joshuy z byłym królem "królewskiej" kategorii wagowej na stadionie piłkarskim. Pojedynek będzie pokazywany w Wielkiej Brytanii za pośrednictwem usługi Pay-Per-View, z kolei w Stanach Zjednoczonych kibice zobaczą go na antenie Showtime.
 
- Jestem pewien, że sprzedamy 90 tysięcy biletów na tę walkę w kilka godzin. Ciężko wyobrazić sobie pojedynek, który wzbudzi większe zainteresowanie mediów i kibiców - argumentuje Hearn, który w przyszłym roku chciałby zorganizować także inną hitową walkę w kategorii ciężkiej.
 
- Waga ciężka potrzebuje wielkich walk. Jeśli Joshua pokona Kliczkę, w co głęboko wierzę, to pod koniec sierpnia będę chciał zorganizować na Wyspach jego walkę z Deontayem Wilderem. Obaj mają podpisany kontrakt z telewizją Showtime, więc to już jest duże ułatwienie - przekonuje jedna z najważniejszych postaci światowego boksu.
 
Joshua swój kolejny pojedynek stoczy 10 grudnia w Manchesterze. Jego rywalem będzie Amerykanin Eric Molina (25-3, 19 KO).