Patronat medialny


 


Anthony Joshua (18-0, 18 KO) rozpoczął już lekkie sparingi zadaniowe przed zaplanowaną na 29 kwietnia walką z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO). Jeden z treningowych partnerów Brytyjczyka Frazer Clarke chwali formę mistrza IBF wagi ciężkiej i typuje jego zwycięstwo nad legendarnym Ukraińcem.

- Z Anthonym trenuję wspólnie od okresu przedolimpijskiego. Teraz mam z nim być na obozie przez dwanaście tygodni. Widzę w jego boksie zdecydowaną różnicę. Niesamowicie się rozwinął - relacjonuje w rozmowie z "Burton Mail" zawodnik startującej w lidze WSB drużyny British Lionhearts.

- Robimy dziesięciorundowe sparingi techniczne. Potem będziemy zwiększać liczbę rund. Wchodzę z Joshuą do ringu trzy albo cztery razy w tygodniu, są też inni sparingpartnerzy -opowiada Clarke i dodaje: - Anthony jest w dobrej formie, jest pełen energii i głodny walki. Kliczko jeszcze nie walczył z kimś takim jak Joshua. Myślę, że Joshua wygra!

Stawką kwietniowej walki Anthony'ego Joshuy z Władimirem Kliczką będą tytuły czempiona wszech wag federacji WBA i IBF. Zdaniem bukmacherów faworytem pojedynku jest niepokonany Brytyjczyk.