Patronat medialny


 


- Będę bardzo rozczarowany jeśli Joshua zwakuje pas, ale nie spodziewam się tego po nim - mówi Kalle Sauerland, promotor Kubrata Pulewa (25-1, 13 KO), który jest oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza świata IBF wagi ciężkiej i tym samym obowiązkowym rywalem dla Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO).

- Wiemy już, że musimy się porozumieć, bo IBF nie dopuszcza żadnego kombinowania. Nie będzie walki Pulewa o pas tymczasowy czy rekompensaty finansowej za zezwolenie na kolejne dobrowolne obrony. To pierwszy mistrzowski pas, który wywalczył Joshua i będą bardzo zdziwiony, jeśli nie dojdzie do walki Joshuy z Pulewem - tłumaczy promotor Bułgara.

Joshua w sobotę pokonał przez techniczny nokaut Władimira Kliczkę, odnosząc największy sukces w zawodowej karierze. Bułgar dzień wcześniej wygrał na punkty z Kevinem Johnsonem.

- Walka z Johnsonem nie miała niczego udowodnić, to był pojedynek bardziej na podtrzymanie aktywności i pobudzenie rynku bokserskiego w Bułgarii. Pulew jest gotowy do walki z Joshuą i czeka na ten pojedynek. Wiem, że są plany dotyczące rewanżu Kliczki z Joshuą, ale jeśli zgodzimy się na taki pojedynek, to obaj będą musieli złożyć pisemną deklarację, że w kolejnym występie skrzyżują rękawice z Pulewem - podsumowuje Sauerland.

27-letni Joshua zdobył pas IBF w kwietniu ubiegłego roku. Wygrywając z Władimirem Kliczko, Brytyjczyk dołożył do swojej kolekcji także tytuł federacji WBA.