Patronat medialny


 


Ekipa obowiązkowego pretendenta IBF wagi ciężkiej Kubrata Pulewa (25-1, 13 KO) nalega na jak najszybszą walkę o pas mistrzowski z Anthonym Joshuą (19-0, 19 KO). Zdaniem promotora Bułgara Kalle Saueralnda zwycięski występ Joishuy przeciw Władimirowi Kliczce pokazał zarówno moce jak i słabe strony Brytyjczyka.

- Zobaczyliśmy w tym pojedynku dwóch Anthonych. Widziałem jednego z najlepszych ciężkich ostatnich lat, ale czasem widziałem także bokserskiego nowicjusza - stwierdził szef Sauerland Promotion w rozmowie ze Sky Sports.

- Jeśli do ringu wyjdzie ten nowicjusz, to Pulew sobie z nim bardzo łatwo poradzi. Jeśli to będzie ten Joshua z 11. rundy walki z Kliczką, to będzie to bardzo trudna przeprawa. U Joshuy ekscytujące jest to, że on się cały czas rozwija, ale Pulew to ktoś, kto pokonywał w swojej karierze bardzo mocnych przeciwników - dodał Kalle Sauerland, zaznaczając, że nie jest zainteresowany walką o "tymczasowy" pas w przypadku, gdyby Joshua jesienią musiał wyjść do rewanżowego starcia z Kliczką: - Nie interesują nas tymczasowe tytuły, nie jestem ich fanem. Albo mistrz świata jest albo go nie ma.

Aktualnie trwają negocjacje na temat pojedynku Joshuy z Pulewem. Nie jest wykluczone, że jeśli zobowiązany kontraktem do rewanżu z Kliczką Wyspiarz nie wyjdzie w kolejnej walce do Pulewa, to straci trofeum International Boxing Federation.