Patronat medialny


 


Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO), przyznał w rozmowie z Boxing News, że będzie czynił starania, by w przypadku zakontraktowania na jesień rewanżowej walki z Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO) jego podopieczny nie stracił pasa IBF wagi ciężkiej za odmowę walki w wyznaczonym terminie z obowiązkowym pretendentem do tytułu Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO). 

- Jeśli dojdzie do walki z Kliczką, to chcielibyśmy przesunąć na później starcie z Pulewem - stwierdził szef Matchroom Boxing. - Zdajemy sobie sprawę, że i tak musimy z nim walczyć. Promotorem Pulewa jest Kalle Sauerland, z którym jesteśmy w bliskich relacjach. 

- Nikt nie chce  tracić pasa, nie pozwolę, by Josh padł ofiarą polityki, on jest ponad to. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by do tego nie doszło. To nie oznacza, że nie chcemy walki z Pulewem, po prostu poszukamy jakiegoś rozwiązania - oświadczył Eddie Hearn.

Anthony Joshua do drugiej potyczki z Władimirem Kliczką zobowiązany jest zapisem w kontrakcie na pierwszą walkę, w której zastopował Ukraińca w jedenastej rundzie. Na razie nie wiadomo, czy Kliczko wykorzysta klauzulę rewanżową.