Patronat medialny


 


Darryl Peoples, prezydent federacji IBF zdradził, że federacja International Boxing Federation jest skłonna przychylić się do prośby mistrza świata wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO) o odłożenie w czasie obowiązkowej obrony tytułu z Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO). Wszystko zależeć będzie jednak od decyzji Bułgara oraz jego promotorów.

- Spodziewam się, że grupa Sauerland, która reprezentuje interesy Pulewa wypowie się w tej sprawie dzisiaj lub jutro. Wtedy zarząd IBF zadecyduje o tym, jakie będą dalsze losy tytułu mistrzowskiego w kategorii ciężkiej - powiedział Peoples.

Pulew jest oficjalnym pretendentem do pasa IBF wagi ciężkiej, jednak Joshua, który w kwietniu wygrał z Władimirem Kliczką, wolałby w najbliższym występie przystąpić do rewanżu z Ukraińcem. Anglik na ring ma wrócić na przełomie października i listopada.

W międzyczasie promotorzy Joshuy i Pulewa prowadzą także prywatne negocjacje. Nieoficjalnie mówi się, że jeśli Bułgar zgodzi się poczekać na mistrzowską szansę, to na pewno zaboksuje na jesiennej gali, której główną atrakcją ma być drugi pojedynek Joshuy z Kliczko.