Patronat medialny


 


Eddie Hearn, promotor mistrza świata WBA i IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO) uważa, że walka jego podopiecznego z Tysonem Furym (25-0, 18 KO) byłaby dużo większym wydarzeniem niż unifikacyjne starcie z czempionem WBC Deontayem Wilderem (38-0, 37 KO).

- Mówi się o pojedynku AJ-a z Wilderem, ale tego nawet nie da się porównać z AJ kontra Fury - stwierdził w rozmowie ze Sky Sports szef Matchroom Boxing. - Ta walka może być czymś ogromnym. Dwa zupełnie inne charaktery, dwa różne style, dwaj niepokonani i zunifikowani mistrzowie. Niesamowite zestawienie!

- Tyson musi jednak wrócić do gry i udowodnić brytyjskim kibicom, że należy go traktować poważnie. A nie dokona tego w mediach społecznościowych, musi trenować i wyjść między liny - dodał Hearn, który gotów jest ułatwić olbrzymowi z Wilmslow powrót do boksu po dwuletniej przerwie.

- Chcielibyśmy pomóc mu załatwić sprawy z [komisją antydopingową] UKAD i zaplanować grafik, który doprowadzi do walki z Joshuą. AJ powiedział nie ma żadnych problemów z pojedynkiem z Furym. To byłaby największa walka w historii boksu w Wielkiej Brytanii - ocenił opiekun Joshuy.