Patronat medialny


 


Eddie Hearn zdradził przebieg wczorajszego spotkania z osobami reprezentującymi interesy Deontaya Wildera (39-0, 38 KO). Rozmowy dotyczyły walki Amerykanina z Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO).

- Rozmawialiśmy o pieniądzach oraz o miejscu walki. Ja mam swoją koncepcję, oni swoją, ale na pewno się dogadamy. Wiadomo, że jeśli walka odbędzie się w Anglii, to wtedy gaża Wildera wzrośnie, ale tak samo będzie, jeśli Joshua będzie musiał polecieć do USA. Wszyscy bardzo chcą tego pojedynku i to jest najważniejsze. Musimy znaleźć sensowne rozwiązanie, ale to wymaga czasu i ciszy. Nie oczekujcie, że po jednym spotkaniu podamy wam datę walki - mówi Hearn.

- Moim idealnym scenariuszem jest walka w okolicach czerwca, ale niewykluczone, że dojdzie do niej wcześniej. Na pewno pojedynek się odbędzie. Na dzisiaj można powiedzieć, że będzie to wiosna albo lato przyszłego roku. Przed nami jeszcze wiele rozmów, ale najważniejsze, że przekazaliśmy sobie wzajemne oczekiwania i teraz możemy pracować nad szczegółami - wylicza szef grupy Matchroom Boxing.

Stawką pojedynku Joshua - Wilder byłyby tytuły mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBA, WBC i IBF.