Patronat medialny


 


Eddie Hearn zdradził, że Anthony Joshua (20-0, 20 KO) i Deontay Wilder (39-0, 38 KO) mogą stoczyć kolejne walki tego samego dnia. Promotorzy Amerykanina i Brytyjczyka rozważają rozwiązanie, w którym obaj pięściarze wystąpią na jednej gali, promując ich bezpośrednie starcie, które miałoby się odbyć latem.

- Rozmawialiśmy o potencjalnych terminach i datach walki. Rozważamy scenariusz, w którym Joshua i Wilder zaboksują tego samego dnia. Zrobią to albo na tej samej gali albo tego samego dnia na różnych galach, ale obie walki utworzą jedną relację telewizyjną. To i tak największa dzisiaj walka w zawodowym boksie, ale zrobimy wszystko, żeby wypromować ją jak najlepiej - mówi Hearn.

- Kolejne walki Joshuy i Wildera miałyby się odbyć w marcu, a ich bezpośredni pojedynek odbyłby się w czerwcu lub lipcu. Na razie Joshua jest na wakacjach w Dubaju. Będzie tam przez dwa tygodnie. Jak wróci, to zacznę z nim poważne rozmowy o walce z Wilderem - zdradza szef grupy Matchroom Boxing.

Stawką walki Joshua - Wilder będą tytuły mistrza świata WBC, WBA i IBF wagi ciężkiej. W tym roku obaj pięściarze stoczyli po dwa pojedynki.