onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 
Jason Gavern, wspólny rywal mistrzów świata wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO) i Deontaya Wildera (39-0, 38 KO), uważa, że w ewentualnym pojedynku unifikacyjnym niepokonanych czempionów faworytem byłby Brytyjczyk.

- Joshua wziął kategorię ciężką szturmem. Ten facet jest niesamowity, jest świetnym pięściarzem - chwali Wyspiarza doświadczony Amerykanin. - Postawiłbym na Joshuę, Wilder już w kilku walkach był obijany, ma za sobą parę trudnych pojedynków. Myślę, że ostatecznie Anthony by wygrał, ale obaj są wielkimi ciężkimi. Ten pojedynek nie potrwa dwunastu rund. Ktoś zostanie znokautowany.

Pytany o to, który z mistrzów ma mocniejsze uderzenie Gavern odpowiada: - Myślę, że Joshua bije mocniej. Poza tym rusza się lepiej niż zwykle rusza się ktoś tak duży jak on. Zwłaszcza w półdystansie jest bardzo szybki. Mnie trafiał hakami w zwarciu i nie wiem nawet, skąd nadchodziły te ciosy. To zadziwiające, jak bardzo on jest szybki!

Anthony Joshua i Deontay Wilder swoje najbliższe walki mają stoczyć w marcu - rywalem Brytyjczyka będzie Joseph Parker (24-0, 18 KO), zaś Amerykanina Luis Ortiz (28-0, 24 KO).

Komentarze   

+5 #1 Herszt 2018-01-12 15:33
Już walka z Washingtonem pokazała talent Wildera, gdy nie ma przewagi warunków fizycznych zabiera się jak pies do jeża. Był szybszy i silniejszy od Washingtona ale cóż z tego skoro kilkanaśćie minut mu zajęło by dopiero pierwszy raz mu zagrozić(Gerald owi).
Gdy AJ dostał swoich warunków przeciwnika(i to jakiego!), to pokazał że ma lwie serce, granitową szczękę i betonowe pięści.
Ja jestem ciekaw walki z Ortizem, Wilder bazuje na szybkości, ale jak sobie poradzi z kimś kto się porusza tak niewygodnie jak Szpilka(nie liczcie na to że będzie szedł jak na Thompsona, Jenningsa czy Malika), ma cios jak Dupahas, łeb jak Stiverne, technikę lepszą niż Washington. Wydaję mi się że Ortiz to idealny kandydat do przeczeka furii Wildera i wykorzystaniu jej przeciwko niemu.
+4 #2 Tigeru 2018-01-12 16:55
W sumie może to być prawda bo AJ demoluje,łapy ma cięższe ale Wilder chyba jednak pojedyńczy cios ma lepszy tzn nie wiem czy mocniejszy ale na pewno precyzyjniejszy i szybszy. Jego walki mi przypominają polowanie właśnie na ten jego atomowy prawy vide walka ze arczim. Oczywiście nie chodzi mi o wiatraki które leje jak mietek z pod remizy;)
-2 #3 Hubert 2018-01-12 17:06
Jeśli Wilder użyje wiatraków przeciwko AJ albo Ortizowi to skończy na deskach. Choć on włącza je tylko jak przeciwnik jest oszołomiony. Walka z Washingtonem została przerwana bo sędzia łapał Wildera aby ten nie wypadł z ringu machając łapami jak głupi bo Washington nawet nie był tam trafiony. Zostanie obnażony już wkrótce chyba że walka z Ortizem się nie odbędzie.
-1 #4 KlamkaZapadła 2018-01-12 23:27
może i bije mocniej ale Wilder nokautuje jednym ciosem
#5 djpioter 2018-01-13 01:26
Jasne , że Joshua jest faworytem. Chyba nikt nie ma wątpliwości. Ale Wilder jest niesamowicie twardym i nieustępliwym gościem,żeby stawiać na Nim krzyżyk na samym początku...

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze