onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Jason Gavern, wspólny rywal mistrzów świata wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO) i Deontaya Wildera (39-0, 38 KO), uważa, że w ewentualnym pojedynku unifikacyjnym niepokonanych czempionów faworytem byłby Brytyjczyk.

- Joshua wziął kategorię ciężką szturmem. Ten facet jest niesamowity, jest świetnym pięściarzem - chwali Wyspiarza doświadczony Amerykanin. - Postawiłbym na Joshuę, Wilder już w kilku walkach był obijany, ma za sobą parę trudnych pojedynków. Myślę, że ostatecznie Anthony by wygrał, ale obaj są wielkimi ciężkimi. Ten pojedynek nie potrwa dwunastu rund. Ktoś zostanie znokautowany.

Pytany o to, który z mistrzów ma mocniejsze uderzenie Gavern odpowiada: - Myślę, że Joshua bije mocniej. Poza tym rusza się lepiej niż zwykle rusza się ktoś tak duży jak on. Zwłaszcza w półdystansie jest bardzo szybki. Mnie trafiał hakami w zwarciu i nie wiem nawet, skąd nadchodziły te ciosy. To zadziwiające, jak bardzo on jest szybki!

Anthony Joshua i Deontay Wilder swoje najbliższe walki mają stoczyć w marcu - rywalem Brytyjczyka będzie Joseph Parker (24-0, 18 KO), zaś Amerykanina Luis Ortiz (28-0, 24 KO).

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze