Patronat medialny


 


Anthony Joshua (20-0, 20 KO) zmierzy się z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO) 31 marca (sobota) na Millennium Stadium w Cardiff. Stawką walki będą pasy mistrzowskie - IBF, WBA, IBO oraz WBO. Transmisja w TVP Sport, aplikacji i Sport.tvp.pl.

Walkę w Cardiff obejrzy ponad 80 tysięcy kibiców, a przed telewizorami zgromadzą się miliony. Smaczku temu pojedynkowi dodaje fakt, że obaj pięściarze są niepokonani. Joshua ma na koncie 20 zwycięstw (20 KO), a Parker 24 (18 KO). Niezależnie od wyniku obaj pięściarze zarobią za marcową walkę duże pieniądze. Do Parkera ma trafić około 30 proc. wygenerowanych zysków. Na gażę nie będzie miał wpływu wynik. 

Joshua stoczył jedną z najbardziej elektryzujących walk ostatnich lat w 2017 roku. Władimir Kliczko był bliski zwycięstwa, posłał go na deski, ale ostatnie słowo należało do Brytyjczyka, który wygrał i zakończył karierę Ukraińca. 

Parker w ostatnich latach wygrał kilka emocjonujących pojedynków. W ostatnich dwóch latach odnosił zwycięstwa nad Carlosem Takamem, Andym Ruizem Jr i Hughiem Furym. Dwaj ostatni pięściarze przystępowali do walki z Nowozelandczykiem jako niepokonani.