onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Kilka dni temu Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy (22-0, 21 KO) zdradził, że do końca roku nastąpi ogłoszenie kolejnego rywala dla brytyjskiego pięściarza, który najbliższy pojedynek stoczy 13 kwietnia na stadionie Wembley. Szef grupy Matchroom zasugerował, że może być to nazwisko, którego do tej pory w tym kontekście nikt nie wymieniał. Teraz okazuje się, że na giełdzie nazwisk, jest aż dwóch takich pięściarzy.

- Jeden z nich nie będzie aż taką dużą niespodzianką dla fanów, z kolei drugiego kompletnie nikt się nie spodziewa. To jednak dopiero pomysły i wstępne rozmowy. Dzieje się bardzo dużo, ale nie podjęliśmy jeszcze żadnych decyzji - powiedział promotor Joshuy.

Dotychczas Hearn przekonywał, że jego pierwszym wyborem na kwietniową walkę Joshuy jest Deontay Wilder, zaś opcją rezerwową Dillian Whyte. Obaj pięściarze kolejne walki stoczą w grudniu - Wilder zmierzy się z Tysonem Furym, zaś Whyte skrzyżuje rękawice z Derekiem Chisorą.

W tym roku Anthony Joshua stoczył dwie walki. W kwietniu Brytyjczyk wygrał z Josephem Parkerem, zaś we wrześniu znokautował Aleksandra Powietkina. W przyszłym roku Anglik może stoczyć nawet trzy pojedynki.