onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Eddie Hearn zdradził listę pięciu potencjalnych przeciwników mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (22-0, 21 KO), który na ring powróci 13 kwietnia. Wśród wymienionych przez promotora AJ-a pięściarzy znalazło się dwóch znajdujących się już na sportowej emeryturze ex-czempionów. 

Wyborem numer jeden dla Joshuy pozostaje cały czas posiadacz pasa WBC Deontay Wilder (40-0, 39 KO), który 1 grudnia spotka się z Tysonem Furym (27-0, 19 KO). Kolejne opcje to zwycięzca zaplanowanej na 22 grudnia walki Dillian Whyte (24-1, 17 KO) - Dereck Chisora (29-8, 21 KO) oraz... Władimir Kliczko i Andre Ward.

Kliczko i Ward zakończyli swoje sportowe kariery w 2017 roku. Kliczko dwa lata wcześniej roku stracił na rzecz Tysona Fur'ego  mistrzowskie tytuły wszech wag. W kwietniu zeszłego roku próbował je odzyskać, mierząc się z Joshuą, jednak po dramatycznym boju przegrał przez techniczny nokaut. Mający na swoim koncie pasy kategorii super średniej i półciężkiej Ward rękawice na kołku zawiesił niepokonany, po zwycięskim rewanżu z Siergiejem Kowaliowem. Ostatnio jego nazwisko padało także w kontekście ewentualnej konfrontacji ze zwycięzcą turnieju World Boxing Super Series w limicie 168 funtów Callumem Smithem.