onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Mistrz świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthony Joshua (22-0, 21 KO) twierdzi, że jest rozczarowany postawą czempiona WBC Deontaya Wildera (40-0-1, 39 KO), który wydaje się być bardziej zainteresowany rewanżowym starciem z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO) niż konfrontacją unifikacyjną. 

- Wilder mówi, że ja z nim nie zawalczę. Ja już deklarowałem, że zmierzę się z nim 13 kwietnia w Londynie, nie wiem, co jeszcze muszę powiedzieć, żeby to do niego dotarło - oznajmił AJ w rozmowie z Maxem Kellermanem z ESPN. - On chyba woli bić się z Furym, a przecież Fury nie ma żadnych pasów. 

Brytyjczyk w studio ESPN podkreślił, że tytuł tzw. linearnego czempiona, którego posiadaniem szczyci się Fury, w istocie nie ma żadnego znaczenia. - Gdy zaczynałem boksować nikt mi nic nie mówił o jakimś mistrzostwie linearnym. Słyszałem o WBC, IBF, WBA, WBO i IBO. Mam już cztery z nich. Nie wiem skąd nagle wyskoczyło to linearne mistrzostwo, ale mogę o nie też zawalczyć, jeśli kibice będą tym zainteresowani, Fury może wyjść do walki. Ja chcę walk z czempionami. To ja jestem teraz liderem i to ja rządzę wagą ciężką - powiedział Anthony Joshua.