Patronat medialny


 


Jak poinformował Miker Coppinger z The Athletic, ekipy Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) i Andy'ego Ruiza Jr (33-1, 22 KO) doszły do porozumienia w kwestii warunków organizacji rewanżowej walki o pasy WBA, WBO i IBF kategorii ciężkiej.

Co prawda już blisko dwa tygodnie temu promujący Joshuę Eddie Hearn ogłosił na konferencji prasowej, że do pojedynku dojdzie 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej, jednak Ruiz najpierw sługo milczał, a później oświadczył, że on na Bliskim Wschodzie boksować nie zamierza.

Meksykanin rzecz jasna "targował się" po prostu z Hearnem o wyższą wypłatę niż wynikające z kontraktu na pierwszą walkę 8 milionów dolarów i wygląda na to, że robił to skutecznie, bo według Coppingera ekipa Ruiza otrzymała już do podpisu umowę ze skorygowanymi ustępami dotyczącymi wypłaty czempiona (10 mln). Na konto Ruiza popłyną także pieniądze z praw telewizyjnych do walki na terenie Meksyku.

Seria konferencji prasowych promujących mistrzowskie starcie, z udziałem obu zawodników, planowana jest na początek września.