Patronat medialny


 


Eddie Hearn zapewnił w rozmowie z amerykańskimi dziennikarzami, że Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) nie powinien obawiać się o swoje bezpieczeństwo w Arabii Saudyjskiej, gdzie 7 grudnia stoczy walkę w obronie pasów WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO).

- Ruiz będzie najbezpieczniejszym człowiekiem na tej planecie! - cytuje promotora Joshuy boxingscene.com. - Byliśmy już tam i wszystko jest pod całkowitą kontrolą. Tej imprezie przyglądał się będzie cały świat.

- Wszystko, czego życzyła sobie ekipa Ruiza, zostało zagwarantowane. Trzeba zrozumieć, że w tę sprawę zaangażowany jest saudyjski rząd, rodzina królewska, wszystko będzie absolutnie perfekcyjnie zorganizowane. Przedsięwzięte zostały wszystkie środki, by to wydarzenia było tak bezpieczne, jak to tylko możliwe - oznajmił Hearn.

Pojedynek Joshuy z Ruizem oficjalnie ogłoszono ponad dwa tygodnie temu. Mimo to Meksykanin przez długi czas zarzekał się, że nie będzie boksował na Bliskim Wschodzie. Ostatecznie jednak, w obliczu pozwu sądowego i po zwiększeniu gaży o 2 miliony dolarów, zmienił swoje stanowisko.