Patronat medialny


 


Brytyjski premier Boris Johnson ogłosił, że od października kibice ponownie zostaną wpuszczeni na stadiony sportowe. To dobra wiadomość dla lokalnych promotorów bokserskich, którzy planują kilka dużych wydarzeń w drugiej połowie roku.

W sierpniu i wrześniu mają zostać przeprowadzone próbne eventy z udziałem publiczności, które pokażą, czy organizacja wydarzeń z kibicami jest bezpieczna oraz nie wpływa na gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem. Nie wiadomo jeszcze, ilu kibiców będzie mogło jednocześnie oglądać sportowe zawody z wysokości trybun.

W listopadzie, prawdopodobnie w Londynie, odbędzie się walka o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej pomiędzy Anthony Joshuą i Kubratem Pulewem. 24 października z kolei dojdzie do pojedynku o mistrzostwo Europy wagi ciężkiej pomiędzy Danielem Dubois i Joe Joycem.

Na październik Eddie Hearn planuje też dwie inne gale z udziałem kibiców. 3 października na gali w Cardiff rękawice mają skrzyżować Lee Selby i George Kambosos Jr, zaś dwa tygodnie później odbędzie się walka Lewisa Ritsona z Miguelem Vazquezem.