Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Trener Ronnie Shield, znany większości polskich kibiców przede wszystkim ze współpracy z Arturem Szpilką, potwierdził w rozmowie z ThaBoxing Voice wcześniejsze spekulacje, że bokserski tour Anthony'ego Joshuy (24-2-1, 21 KO) po amerykańskich gymach ma jeden cel - znalezienie nowego szkoleniowca przed planowanym na wiosnę przyszłego roku rewanżem z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO). 

-  AJ powiedział mi tak: wiem, że ludzie sądzą, że nie potrafię być w ringu jak bestia, ale ja będę bestią w kolejnej walce! - to są jego słowa. Powiedział: chcę, byś mi tylko pokazał, jak być w ringu bestią - zdradził Shields. - Powiedział też, że boks europejski jest inny od tego w USA i zdał sobie sprawę, że musi przylecieć do USA, by nauczyć się czegoś nowego. Myślę, że czuje, iż plan na pojedynek w z Usykiem był zły i chce coś zmienić. 

Shields zapytany, czy w ekipie Joshuy pracowałby ewentualnie u boksu dotychczasowego trenera AJ-a Roba McCrakena, odparł, że Brytyjczyk w swoim nowym teamie zachowałby tylko jednego dawnego współpracownika - Angela Fernandeza.