Patronat medialny


 


Bryant Jennings (19-0, 10 KO), wymieniany ostatnio jako najpoważniejszy kandydat do walki z królem bokserskiej wagi ciężkiej Władimirem Kliczką (63-3, 53 KO), za mistrzowskie starcie chciałby otrzymać 2 miliony dolarów - informuje sport.ua. Do pojedynku miałoby dojść 25 kwietnia w Nowym Jorku.

Według ukraińskiego portalu obóz czempiona federacji WBA, WBO i IBF nie jest jednak na chwilę obecną gotów zaspokoić wysokich oczekiwań finansowych niepokonanego Amerykanina. Wcześniej ujawniono, że telewizja HBO na nowojorską galę z udziałem Władimira Kliczki może wygospodarować budżet wysokości 3 milionów dolarów.

Jeśli ekipy Kliczki i Jenningsa nie dojdą do porozumienia, "Dr Stalowy Młot" zdecydować się może na konfrontację z innym pięściarzem z USA - Shannonsem Briggsem (57-6-1, 50 KO).

Jennings jest aktualnie oficjalnym pretendentem do pasa WBC, o który 17 stycznia zaboksują Bermane Stiverne (24-1-1, 21 KO) i Deontay Wilder (32-0, 32 KO) i nawet jeżeli ostatecznie nie skrzyżuje rękawic z Kliczką, w przyszłym roku i tak doczeka się swojej mistrzowskiej szansy.