onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Ekipa mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (40-0, 39 KO) przedstawiła teamowi czempiona federacji WBA, WBO i IBF Anthony'emu Joshuy (21-0, 20 KO) swoje warunki organizacji walki unifikacyjnej.

Amerykanie są gotowi zapłacić AJ-owi gwarantowane 50 milionów dolarów i dołożyć do tej kwoty 50 procent dochodów z przedsięwzięcia. W kontrakcie na zaplanowany na końcówkę tego roku pojedynek nie byłoby klauzuli o rewanżu, a lokalizację starcia wskazać by mieli reprezentanci "Bronze Bombera".

- Ryzyko byłoby po naszej stronie... 50 milionów i 50 procent. Jeśli walka przyniosłaby 40 milionów, to on i tak dostałby 50. Jeśli przyniosłaby 200, to zarobiłby 100. 50 miałby zagwarantowane - tłumaczy szczegóły swojej propozycji promujący Wildera Lou DiBella.

Wcześniej odpowiedzialny za karierę Joshuy Eddie Hearn oszacował, że konfrontacja Joshua - Wilder warta jest około 40 milionów dolarów i oznajmił, że z sumy tej na gażę dla Wildera mógłby przeznaczyć 12,5 miliona. Dziś w Nowym Jorku ma dojść do spotkania przedstawicieli obu mistrzów.