onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

W jednym z niedawno udzielonych wywiadów Bob Arum skrytykował Eddiego Hearna za nieudolne prowadzenie negocjacji w sprawie rewanżowej walki pomiędzy Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO) i Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO). Pojedynek ostatecznie, mimo drobnych kłopotów, udało się jednak zakontraktować. W opinii Hearna krytyka pod jego adresem ze strony promującego Tysona Fury'ego (28-0-1, 20 KO) Aruma to przejaw frustracji.

- W końcu doszliśmy do kompromisu, który pasuje wszystkim - komentuje podpisanie kontraktu z Ruizem szef Matchroom Boxing. - On jest zadowolony i pojawi się w przyszłym tygodniu na konferencji prasowej. Bob Arum jest po prostu zazdrosny, bo sam nie może zrobić wielkiej walki w wadze ciężkiej.

- Zazdrość Aruma jest tym większa, że on kiedyś promował Ruiza i teraz się wścieka, bo nie ma mistrza świata. Arum teraz organizuje walkę Tyson Fury kontra Otto Wallin, której nie kazałbym oglądać największemu wrogowi! - dodaje Hearn.

Pojedynek Joshuy z Ruizem Jr odbędzie się 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej. Fury i Wallin staną naprzeciw siebie 14 września w Las Vegas.