onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

SugarHill Steward, znany wcześniej jako Javan "Sugar" Hill, cieszy się na perspektywę ponownej współpracy z Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO), którego przygotuje do planowanego a 22 lutego rewanżu z czempionem WBC kategorii ciężkiej Dontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO).

Amerykanin miał już okazję ćwiczyć z Furym jako asystent legendarnego Emanuela Stewarda, do pod którego opiekę "Król Cyganów" trafił na kilka tygodni w 2010 roku.

- Od tamtego czasu Tyson zrobił wielki postęp - ocenia Steward w rozmowie z secondsout.com. - Został mistrzem świata, zdetronizował Kliczkę. Kiedyś spędziłem z nim dużo czasu i na sali treningowej i poza nią. Dużo się od niego nauczyłem - jego determinacja i siła to jest to, co ludzie w nim teraz widzą. Jestem podekscytowany tym, że będę z nim pracował, gdy dojrzał boksersko, a przede wszystkim tym, że pomogę mu odzyskać mistrzostwo świata. Wiele nauczyłem się, obserwując Emanuela Stewarda, teraz czas, by zrobić z tego użytek. 

- Tyson cały czas jest teraz w treningu i to jest dla mnie dobra wiadomość. Czeka nas jakieś 7-8 tygodni przygotowań, to powinno wystarczyć na Wildera - dodaje szkoleniowiec z Detroit.