onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Na 19 grudnia ma zostać przełożona trzecia walka Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) - poinformował Brad Jacobs, przedstawiciel Top Rank w rozmowie ze Sky Sports. Pojedynek planowano początkowo na 18 lipca, a później na 3 paździenrika. Daty zmieniały się z powodu pandemii koronawirusa.

W lutym Fury pokonał przez techniczny nokaut Wildera i odebrał mu tytuł mistrza świata WBC wagi ciężkiej. Trzeci pojedynek będzie na terenie Stanów Zjednoczonych pokazywany w systemie Pay-Per-View. Płatną transmisję z drugiej walki wykupiło ponad 800 tysięcy osób.

Na razie nie wiadomo, gdzie dopełni się trylogia Wildera z Furym. Jedną z możliwości jest jeden z amerykańskich stadionów futbolowych, gdzie widzowie mieliby siedzieć w dużych odległościach od siebie. Są też jednak propozycje z innych stron świata - m.in. Australii i Nowej Zelandii. 

Walka zostanie zorganizowana przez grupę Top Rank, która jako pierwsza wróciła w Stanach Zjednoczonych z produkcją gal na żywo. Na razie wszystkie jej imprezy odbywają się bez udziału publiczności.