onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Aktualności - Page #54

Dillian Whyte (27-1, 18 KO) w rozmowie z talkSPORT po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku dni wrócił do czasów, gdy rzekomo miał posyłać podczas sparingów na deski Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO). Do opisywanych przez "The Body Snatchera" zdarzeń miało dojść w 2013 roku.

- Fury szykował się do walki z Davidem Hayem i jego trener chciał, by nacierał na mnie tak, jak miał to robić z Hayem. Tamtego dnia Fury był sfrustrowany, bo ciągle go kontrowałem i padał na matę - powiedział Whyte. 

- Posłałem go wtedy na deski dwa razy. Był sfrustrowany i popłakał się. Wtedy jego trener go zwymyślał: "Posłuchaj! Jeśli będziesz boksował tak jak teraz, to David Haye cię znokautuje! Wstawaj i weź się w garść" - wspominał lider rankingu WBC kategorii ciężkiej.

Dillian Whyte od blisko roku jest obowiązkowym pretendentem do pasa WBC należącego do Tysona Fury'ego. Według ostatniej dyrektywy World Boxing Council londyńczyk swoją mistrzowską szansę powinien dostać najpóźniej w lutym 2021 roku, jednak pewne jest, że z względu na epidemię koronwirusa i korektę bokserskich kalendarzy, data ta ulegnie zmianie.