Patronat medialny


 


Na 6 lutego może zostać przełożona trzecia walka Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) - poinformował Bob Arum, szef grupy Top Rank. Pojedynek planowano początkowo na 18 lipca, później na 3 października, a następnie na 19 grudnia.

Amerykański promotor liczy na to, że w grudniu gala będzie mogła odbyć się z udziałem publiczności. Jeśli tak się nie stanie, Arum zadeklarował, że walka zostanie przełożona na pierwszy weekend lutego przyszłego roku.

W lutym 2020 roku Fury pokonał przez techniczny nokaut Wildera i odebrał mu tytuł mistrza świata WBC wagi ciężkiej. Trzeci pojedynek będzie na terenie Stanów Zjednoczonych pokazywany w systemie Pay-Per-View. Płatną transmisję z drugiej walki wykupiło ponad 800 tysięcy osób.

Na razie nie wiadomo, gdzie dopełni się trylogia Wildera z Furym. Jeśli w Stanach Zjednoczonych kibice nie wrócą na stadiony, niewykluczone, że pojedynek odbędzie się w Australii lub Nowej Zelandii. Władze obu krajów wyraziły chęć organizacji tego wydarzenia z udziałem publiczności. Arum już kilkukrotnie podkreślał, że bez udziału kibiców i wpływów ze sprzedaży biletów, zaspokojenie wymagań finansowych obu zawodników będzie niemożliwe.