Patronat medialny


 


Kliczko Haye

Mierzący 203 cm David Price to ostatnio najbardziej wzięty sparingpartner wśród pięściarzy przygotowujących się do konfrontacji z rządzącymi wagą ciężką braćmi Kliczko. Anglik pomagał Albertowi Sosnowskiemu i Odlanierowi Solisowi przed ich walkami ze starszym z Ukraińców, a niedawno pośpieszył z pomocą swojemu rodakowi Davidowi Haye (25-1, 23 KO), który szlifuje formę na zaplanowane na 2 lipca starcie z Władimirem Kliczko (55-3, 49 KO), i nie ukrywa, że treningi z popularnym "Żniwiarzem" zrobiły na nim duże wrażenie.

- Haye to zawodnik innej klasy niż ktokolwiek, z kim sparowałem. Jego szybkość jest niesamowita, a obrona dużo lepsza, niż ludzie sądzą - zachwala Haye'a brązowy medalista olimpijski z Pekinu. - Walcząc z nim nie możesz popełnić żadnego błędu, bo zdajesz sobie sprawę, że zapłacisz za ten błąd.

- Myślę, że Haye pokona Kliczkę. Pojedynek będzie emocjonujący, ale jeśli David dobrze trafi i doskoczy do Kliczki, będzie po wszystkim - typuje przebieg lipcowej walki o trzy mistrzowskie pasy królewskiej dywizji David Price.