Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

David Haye

Legenda brytyjskiego boksu - wieloletni czempion wagi super średniej Joe Calzaghe - odwiedził we wtorek londyński gym, w którym do zaplanowanej na 2 lipca walki o trzy mistrzowskie pasy kategorii ciężkiej z Władimirem Kliczko (55-3, 49 KO) przygotowuje się David Haye (25-1, 23 KO).

Haye, który nadal trwa w postanowieniu o zakończeniu kariery przed przypadającymi na październik 31. urodzinami, nie kryje, że chciałby zawiesić rękawice na kołku w podobnych okolicznościach, w jakich uczynił to słynny Walijczyk, który z zawodowymi ringami pożegnał się, mając na koncie 46 zwycięstw i żadnej porażki.

- Calzaghe pobił wszystkich przeciwników, jakich stawiano przed nim i odszedł z rekordem bez żadnej skazy. Joe to jeden z niewielu gości, którzy mieli talent i inteligencję i po osiągnięciu swoich celów odeszli ze sportu, gdy była na to właściwa pora. To była dla mnie inspiracja, gdy układałem swoje bokserskie plany - mówił po spotkaniu z "Dumą Walii" Haye.

Wszystko o walce Kliczko - Haye: materiały video, informacje >>

- Chcę pokonać najlepszych i wycofać się, będąc na szczycie - dodał popularny "Żniwiarz", były król wagi junior ciężkiej, a obecnie mistrz wagi ciężkiej federacji WBA.