Patronat medialny


 


Kliczko Haye

Federacja WBA po przeprowadzeniu głosowaniu poparła ostatecznie wybór Genaro Rodrigueza na sędziego ringowego sobotniej walki na szczycie wagi ciężkiej pomiędzy Władimirem Kliczką (55-3, 49 KO) a Davidem Haye (25-1, 23 KO). Głosowanie było konieczne, bo wnoszący do puli pojedynku pas World Boxing Association "Hayemaker" zakwestionował bezstronność amerykańskiego arbitra, który w przeszłości czterokrotnie prowadził walki z udziałem Kliczki, czempiona WBO i IBF. Gdyby władze federacji poparły stanowisko "Żniwiarza", istniało zagrożenie, że należący do niego mistrzowski tytuł nie mógłby zostać położony na szali największego bokserskiego szlagieru w królewskiej dywizji na przestrzeni ostatnich kilku lat.

- Nie mamy żadnych obiekcji, jeśli chodzi o Genaro Rodrigueza i w pełni wierzymy w jego profesjonalizm, ale ponieważ obóz Davida Haye nie czuł się komfortowo ze względu na wcześniejszą pracę Rodrigueza przy występach Władimira Kliczki, było naszym obowiązkiem wysłuchać mistrza WBA i udzielić mu wsparcia. Dlatego zostało przeprowadzone głosowanie, w którym jednak ostatecznie zaakceptowano kandydaturę Rodrigueza - oświadczył wczoraj wiceprezydent federacji WBA Gilberto Mendoza. 

Wszystko o walce Kliczko - Haye: materiały video, informacje, wywiady >> 

Póki co Genaro Rodriguez jest jedynym znanym członkiem ekipy sędziowskiej na walkę wieczoru gali w Hamburgu. Nazwiska trójki arbitrów punktowych powinny zostać podane już wkrótce.