Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Frank Warren uważa, że gdyby doszło do walki Władimira Kliczki (64-4, 53 KO) z Anthonym Joshuą (17-0, 17 KO), stary mistrz znalazłby sposób na pokonanie czempiona IBF wagi ciężkiej. 40-letni już Kliczko w listopadzie ubiegłego roku został zdetronizowany przez Tysona Fury'ego, jednak zdaniem Warrena "AJ" byłby dla Ukraińca łatwiejszym przeciwnikiem.

- Kliczko mógł być zdezorientowany przez nietypowy styl boksowania Fury'ego, ale wciąż dojrzewający boksersko Joshua byłby dla niego prostszy do rozpracowania - twierdzi brytyjski promotor współpracujący z olbrzymem z Wilmslow.

Warren zaznacza, że doprowadzenie do starcia Kliczki z Joshuą o dwa pasy, jak chce promotor "AJ-a" Eddie Hearn, nie będzie możliwe ze względu na przepisy bokserskich federacji.

- Jeśli Tyson straci swoje pasy, to każda z organizacji do walki o tytuł wyznaczy najwyżej sklasyfikowanych pretendentów. Nie można tak po prostu zamienić Fury'ego na Joshuę - przypomina Frank Warren, odnosząc się do sytuacji Brytyjczyka, któremu grozi utrata trofeów WBA i WBO.