Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Menadżer Władimira Kliczki (64-4, 53 KO) Bernd Boente wobec ostatnich wydarzeń wokół Tysona Fury'ego (25-0, 18 KO) definitywnie wykluczył już możliwość prowadzenia dalszych rozmów o rewanżowym pojedynku z Brytyjczykiem.

Opiekun "Dr Statlowego Młota" oświadczył, że temat walki z Furym już nie istnieje i potwierdził, że rozpoczęto negocjacje na temat starcia z czempionem IBF wagi ciężkiej Anthonym Joshuą (17-0, 17 KO). - Patrzymy już tylko w przyszłość - powiedział Boente.

Co ciekawe, do konfrontacji Kliczki z Joshuą miałoby dojść 26 listopada, ale nie jak wcześniej się mówiło w Manchesterze, lecz w Las Vegas. Boente i promotor Joshuy Eddie Hearn liczą, że stawką pojedynku oprócz pasa IBF mogłyby być też trofea WBA i WBO, należące póki co do Fury'ego.  

- Decyzja zapadnie wkrótce, te pasy nie były juz bronione prawie rok - przypomina menadżer ukraińskiego ex-czempiona, odnosząc się do ringowej nieaktywności Tysona Fury'ego, który w ostatnich dniach został dodatkowo złapany na stosowaniu kokainy, za co grozi kara dyskwalifikacji.