Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Ed Levine, prezydent federacji IBO, potwierdził w rozmowie z portalem wordlboxingnews.net, że jest gotów usankcjonować ewentualną walkę w wadze ciężkiej pomiędzy Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO) i Anthonym Joshuą (17-0, 17 KO) jako pojedynek o wakujące mistrzostwo świata.

Pas IBO od listopada należał do Tysona Fury'ego (25-0, 18 KO), który jednak ze względu na swoje problemy pozaringowe zawiesił na czas nieokreślony swoją bokserską karierę. Według przepisów IBO, podobnie jak i innych federacji, o wolne trofeum mistrzowskie powinni walczyć dwaj najwyżej notowani zawodnicy w rankingu. Kliczko obecnie lideruje zestawieniu "ciężkich" IBO. Zdaniem Levine'a Joshua jako czempion konkurencyjnej federacji IBF również spełnia regulaminowe kryteria.

Promujący Anthony'ego Joshuę Eddie Hearn nie ukrywa, że w przypadku organizacji starcia z Kliczką istotny jest dla niego fakt, by walka byłą potyczką unifikacyjną, jednak federacja IBO w przeciwieństwie do WBA, na której pas przede wszystkim liczy szef Matchroom Boxing, nie należy do "wielkiej czwórki" (WBA, WBO, WBC, IBF).